Fıstığım Benim :)))
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fıstığım Benim :)))

Resmin yok ama neyse :)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. İsmin dilimdeki bin keder Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben..

Kemikleri Sağlamlaşdırmak İçin Ne İçmeli

YazarMesaj
Koray35
Yönetici
Yönetici
Koray35

Kemikleri Sağlamlaşdırmak İçin Ne İçmeli Empty
MesajKonu: Kemikleri Sağlamlaşdırmak İçin Ne İçmeli   Kemikleri Sağlamlaşdırmak İçin Ne İçmeli Icon_minitimePaz Eyl. 27, 2009 8:14 pm

Günde 4 bardak süt kemikleri koruyor

Günde 4 bardak süt içmenin, kemiklerin kırılma riskini yüzde 72
azalttığı bildirildi.Zürih Üniversitesi ve Dartmouth Tıp Fakültesinden bilim adamları, yaşam boyunca süt içmenin kadın ve erkek üzerindeki etkilerini araştırdı.

20-80 yaşındaki 930 sağlıklı kadın ve erkekten oluşan katılımcıları 2
gruba ayıran araştırmacılar, ilk gruba 4 yıl boyunca günde 1200
miligram kalsiyum (4 bardak süte eşit), diğer gruba plasebo verdi.4
yılın sonunda araştırmacılar kalsiyum takviyesi alanların, günlük
işlerinde ya da spor yaparken kemiklerinin kırılma riskinin diğer gruptakilere göre yüzde 72 az olduğunu, bu süre zarfında ilk
gruptakilerden 4'ünde, ikinci gruptakilerinse 14'ünde kemik kırılmasına rastlandığını belirtti.

Araştırma, belirli oranda süt (kalp krizi riski olanlar için kaymaksız) ve süt ürünlerinin hayat
boyunca tüketiminin faydalı olabileceğini gösteriyor. Paris'teki Cochin
Hastanesinden Christian Roux de, menopoz sonrasında, kadınların
kalsiyum tedavisi almasının kırılma riskini yüzde 10 azalttığını
belirtirken, herkesin takviyeye ihtiyaç duymayabileceğini, besinlerden
alınan miktarın yeterli olabileceğini, aşırı kalsiyum alımının böbrek
taşlarının oluşması riskini artırabileceğine dikkati çekti.
https://birtanem.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Diz ağrıları için ne yapmalı
» Çanakkalede Doğa Şartlarından Dolayı Meydana Çıkan Şehit Kemikleri - Çanakkale Savaşı
» ÖSS için son dakika önerileri
» Türkler için söylenenler
» Bel İçin Egzersizler Resimli