Fıstığım Benim :)))
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fıstığım Benim :)))

Resmin yok ama neyse :)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. İsmin dilimdeki bin keder Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben..

Neden Anitkabir ?

YazarMesaj
Koray35
Yönetici
Yönetici
Koray35

Neden Anitkabir ? Empty
MesajKonu: Neden Anitkabir ?   Neden Anitkabir ? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 8:36 am

Neden Anitkabir ?

Neden Anitkabir ? Foto1

Büyük kurtarıcımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder ******' ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, Ankara' nın orta kesiminde yer alır.

Anıtkabir için yapılan heykel ve kabartmaların konuları, kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet tarihimizden ve ******' ün hayatından seçilmiştir.

Ulu Önder ******, Türk milletinin ba ımsız ve milli egemenli e dayanan demokratik bir devlet anlayışı içinde yaşaması için yürüttü ü mücadelesinde, milleti ile bütünleşerek başarıya ulaşmıştır.

Türk yurdunu işgal eden düşmana karşı, vatanın ba ımsızlık ve bütünlü ünü milletin azim ve kararının kurtaraca ını çok sevdi i milletine aşılayan ******, ba ımsız Türkiye Cumhuriyeti' ni kurmayı başarmış, Türkiye Cumhuriyeti' ni ça daş uygarlı a götüren yenileşme yolunda Türk Milletine layık inkılapları gerçekleştirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti' nin kuruluşunun 15 nci yılında hastalı ı a ırlaşarak, 10 Kasım 1938 ' de Dolmabahçe Sarayı' nda ebediyete intikal etmiştir. ****** kendisi için bir mezar yaptırmadı ı gibi, gömülece i yer içinde vasiyette bulunmamıştı.

1923 yılında bir sohbet sırasında ******; "Elbet birgün ölece im, beni Çankaya' ya gömer, hatıramı yaşatırsınız" demiş ve "Beni milletim nereye isterse oraya gömsün. Fakat benim hatıralarımın yaşayaca ı yer Çankaya olacaktır" diye eklemiştir.

Türk Ulusunun O' na karşı duyulan büyük saygı ve minnettarlı ının bir ifadesi olan Anıtkabir, Türkiye Cumhuriyeti' nin en anlamlı eseridir.
https://birtanem.yetkinforum.com

Neden Anitkabir ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kadınlar neden pembeyi sever?
» Flood nedir? Neden yapılmamalıdır?
» Göz kuruluğu, katarakt ve körlüğe neden olabiliyor
» Spor enerji içecekleri diş erozyonuna neden oluyor
» Kafeinli Kolalar Kemik Kırılmasına Neden Oluyor