Fıstığım Benim :)))
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fıstığım Benim :)))

Resmin yok ama neyse :)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. İsmin dilimdeki bin keder Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben..

Şehit Piyade Binbaşı Bedir Karabıyık

YazarMesaj
Koray35
Yönetici
Yönetici
Koray35

Şehit Piyade Binbaşı Bedir Karabıyık Empty
MesajKonu: Şehit Piyade Binbaşı Bedir Karabıyık   Şehit Piyade Binbaşı Bedir Karabıyık Icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 8:51 am

Merhaba,4 Nisan 1994 tarihinde Sarıkamış/Kızılçubuk Köyünde teröristlerle girdiği çatışma sonucu şehit olan Piyade Binbaşı Bedir KARABIYIKın Şehitler Mektubu isimli kitapta yer alan annesi ve eşine yazdığı vasiyetnameleri aktardım istedim.Piyade Binbaşı Bedir KARABIYIK şehit olmadan 7 ay önce geçici görevle gittiği Hakkari'den döndükten sonra Sarıkamış'a gelip,tüm borçlarını öder ve arkadaşlarını telefonla arayarak ''Ben nisan ayında göreve gideceğim''deyip herkes ile helalleşir.Eşine ise şehit olmadan bir hafta önce telefonla arayıp,''Birliğimdeki çantamda iki adet mektup var,şehit olduğum takdirde mektupları alırsın''der.Şehit olduğunda Bedir KARABIYIK'ın sağ üst cebinde bir Türk Bayrağı,annesinin saç teli ve ufak Kur'an-ı Kerim bulunmaktaydı.

VASİYETİMDİR

Güzel Hanımcığım;

Şimdi ayrılık zamanıdır.Sen genç,oğulcuklarım çok küçüksünüz.Sizi mesut ve bahtiyar etmek için çok çalıştım.Çileli bir hayattı bu,beraber yaşadık.Beni anlamışsınızdır.Göğsümün içindeki kafesine sığmıyordu.Çok dua aldım.Bu sebepten uzun ömür ve hayır ümidim var.Fakat ben kefenimi hep üzerimde hissettim.Ecel gelirse safa gelsin onunla arkadaşım ben.Yeter ki son nefes de mümin olarak göçeyim.Hak vaki olur ki inşallah şehit olurum.Sana ağlama demiyorum.Seven sevdiği için elbet ağlar.Müsterih ol.Haram lokma yemediniz.Yedirmedim.Bilmeden işlediklerimizi Allah affetsin.

Çocukları hoş tut,hep tatlı sözler söyle.Onlar Allah'ın izniyle hayırlı insan olurlar.Büyük oğlum hırçındır ama merhametlidir,küçük oğlum hem akıllı hem iyi huyludur.İkisinde de siyasi zeka vardır.Devlet adamı olabilirler,o yöne yöneltmeye çalış.Demin dostlarım kimlerdiyse onlarla irtibatı kesmeyin.Ben senden razıyım Allah da razı olsun.Allah cennet nasip ederse seni de yanıma versin.İffet,namus ve hanımefendiliğiyle her zaman bir yıldızdın.Güzel yüzünü Allah nasip ederse tekrar görürüm ama dünyada ama ahrette...

Hakkınızı helal edin.

Evin Babası Bedir

https://birtanem.yetkinforum.com

Şehit Piyade Binbaşı Bedir Karabıyık
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Herkes şehit olabilir mi? Şehit olmanın faydası ne?
» Şehit Mektupları
» 3 ŞEHİT VE 14 YARALIMIZIN İSİMLERİ
» Ben Bu VATAN icin Sehit oLdum ANA !
» Çanakkalede Doğa Şartlarından Dolayı Meydana Çıkan Şehit Kemikleri - Çanakkale Savaşı