Fıstığım Benim :)))
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fıstığım Benim :)))

Resmin yok ama neyse :)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. İsmin dilimdeki bin keder Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben..

dünyanın 5 garip mezarlığı

YazarMesaj
Koray35
Yönetici
Yönetici
Koray35

dünyanın 5 garip mezarlığı Empty
MesajKonu: dünyanın 5 garip mezarlığı   dünyanın 5 garip mezarlığı Icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 11:47 am

II. Dünya Savaşı'ndan sonra, Kuzeyin komünist hâkimiyetine girmesi diğer taraftan Güneyin Batıya dönük politika izlemesi ve birçok şeyi batılılarla paylaşmasından, Kuzey ve Güney Kore olmak üzere ikiye parçalandı. Demokratik Kore Halk Cumhuriyeti 1948 yılında otoriter ve sosyalist bir hükümet olarak kurulmuştu.1994 yılında Kuzey Kore'nin ilk lideri olan Kim İl Sun'un ölümünden sonra, ülkeyi oğlu Kim Jong İl yönetmektedir.

23 milyon nüfusu olan ülkenin 1 milyon 100 bini aktif, yaklaşık 5 milyonu da yedek olmak üzere yaklaşık 6 milyon kişi askerlerden oluşuyor.Hemen hemen 4 Kuzey Kore vatandaşından birisi askeri hizmet vermektedir.

Önce bir adam vardı. Uzakdoğu'nun en uzak köşesinde, içinde 23 milyon kişinin yaşadığı koskoca bir ev yaptı. Bütün perdeleri kapattı; kendisi herkese yetecek kadar parlaktı. Sonra ağzından kutsal bir ideolojinin satırları döküldü. O bir üstün insan, o bir lider, K.Koreliler için o bir peygamber sayılıyordu. Gelmiş geçmiş bütün iyiliklerin, bilgeliklerin, güzelliklerin ve yüceliklerin babası kabul ediliyordu.
Kim'di o.
Kim İl-Sung.
Kuzey Kore'nin efsane adamı. Büyük lider. Ezeli ve ebedi lider.

Varlığı, sesi ve nefesiyle Kuzey Kore'yi 44 yıl idare eden Kim İl-Sung, 1994'te ölümünden sonra bile sözleriyle, gölgesiyle, onlarca metrelik heykelleri ve anıtmezarındaki mumyalanmış haliyle bugün hâlâ bu ülkeye hükmediyor.

K.Kore'de göze çarpan şey, son derece geniş caddeler ve bu yollarda bulunmayan arabalar. Kuzey Kore'de trafik diye bir şey taşıtlar için söz konusu değil. Sadece ciddi bir yaya trafiği var. İnsanlar kâh yol kenarlarında kâh yollarda yürüyorlar. Yürüyorlar çünkü K.Kore'de diğer uzakdoğu ülkelerinin aksine tek tük bisiklet var.
Komünist yönetim halkını formda tutmak için sürekli yürümesini tavsiye ediyor.İnanılmaz gibi gelen bu durum bu ülkede böyle.Bu yüzden herkesin birbirine yakın beslenme standartı olan bu ülkede insanların binek aracı olmayınca her işlerini yürüyerek yapıyorlar.K.Kore'de bir kişinin günde 20 kilometreye yakın yürüdüğü sanılıyor.Böyle olunca da koca ülkede şişman denilecek hiç kimse hemen hemen yok.

İŞTE BU İLGİNÇ ÜLKEDEN BİRBİRİNDEN ÇARPICI KARELER......
dünyanın 5 garip mezarlığı Jvv2fj30
dünyanın 5 garip mezarlığı Hx993125
dünyanın 5 garip mezarlığı 4ou5oo24
dünyanın 5 garip mezarlığı Kht1bc20
https://birtanem.yetkinforum.com

dünyanın 5 garip mezarlığı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» dünyanın 5 garip mezarlığı
» Çanakkale'de Yaşanmış Bir Gezide Olan Garip Olay
» dünyanın en zor 13 sorusu...