Fıstığım Benim :)))
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fıstığım Benim :)))

Resmin yok ama neyse :)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. İsmin dilimdeki bin keder Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben..

Nöbette Uyuyan Vatanı Nasıl Korur?

YazarMesaj
Koray35
Yönetici
Yönetici
Koray35

Nöbette Uyuyan Vatanı Nasıl Korur? Empty
MesajKonu: Nöbette Uyuyan Vatanı Nasıl Korur?   Nöbette Uyuyan Vatanı Nasıl Korur? Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 11:27 pm

Nöbette Uyuyan Vatanı Nasıl Korur? Tr'Nöbette uyuduğu gerekçesiyle ceza olarak bir onbaşının eline verdiği pimi çekilmiş el bombasıyla 4 askerin ölümüne yol açmaktan tutuklanan teğmenle ilgili, TSK’dan bir ‘itiraf’ geldi.' Yazıklar olsun!

Uyumasın!
Nöbette uyunmaz!
Nöbet ne için tutulur?
Bulunduğu mıntıkayı savunamayan, vatanını savunamaz!

O uyurken, bir kaç pkk'lı it gelip bombayı patlatamaz mıydı?

Teğmen haklıdır!

Devletin tepesindekiler pkk'dan beter davrandıkları halde Teğmen vatanını korumak için sorumluluğun ne demek olduğunu birliğine göstermiş.

Çok iyi etmiş!

Şimdi ne olacak dersiniz?

Millet zaten uykuda!
Şimdi asker daha rahat, çekinmeden uyuyacak.

....Bu uyku meselesi her açıldığında, Rahmetli Kemal Fedai Coşkuner'in 'Uyu nenni vay nenni...' mısraları gelir dilimin ucuna...

Kahpe düşman en iyilerimizi katletti hep. İç ve dış düşmanların yaptıklarına, milletimizden gereken tepki gelmemesi; kalanların yetersiz kaldıklarını, düşman hamlelerini bertaraf edemediğimizi gösteriyor...

Anam, bacım, kardeşim, uyu nenni vay nenni!
Sabah olmaz geceler o günleri say nenni!
Deli oldun Fedai dilin kopsun yeter sus!
Ah nasıl dayanayım adım mebus ben mahpus.
(*)

---------------------- haber -------------------------

Askerin ‘pim’ itirafı: Seri açıklamalıydık

Nöbette uyuduğu gerekçesiyle ceza olarak bir onbaşının eline verdiği pimi çekilmiş el bombasıyla 4 askerin ölümüne yol açmaktan tutuklanan teğmenle ilgili, TSK’dan bir ‘itiraf’ geldi. Açıklamada geciktiklerini kabul eden Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, “Halbuki, biz gerekeni çoktan yapmıştık. Belki bundan sonra bilgilendirmede daha seri davranabiliriz” dedi.

GENELKURMAY İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Elazığ’da ceza olarak bir askerin eline verdiği pimi çekilmiş el bombası ile dört Mehmetçiğin ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan teğmen hakkında TSK’nın açıklama yapmakta biraz geç kalmış olabileceğini söyledi.

30 Ağustos resepsiyonuna katılan Orgeneral Güner, gazetecilerin, olayla ilgili haberlere ve belirsizliklere rağmen TSK’nın resmi açıklamayı yapmakta neden geciktiği sorularıyla karşılaştı. Güner, soruları, “Doğru. Bu konuda açıklama için gecikme olunca sanki olay ortaya çıktı da TSK itiraf etti havası yaratıldı. Halbuki, biz gerekeni çoktan yapmıştık. Belki bundan sonra bilgilendirmede daha seri davranabiliriz” dedi.

‘Gereken çoktan yapılmıştı’

İddianın aksine, teğmenin tutuklanarak cezaevine gönderildiğini ve soruşturma başlatıldığını belirten Orgeneral Güner, şunları söyledi:

“TSK’da bir ölüm, bir yaralama, bir suç varsa, yasalar neyi emrediyorsa anında uygulanır. Kim olursa olsun uygulanır. Bu olayda da teğmen hakkındaki durum için derhal savcılık harekete geçmiş ve tutuklama kararı alınmıştır. TSK’nın bu olayı sakladığı, saptırdığı yönünde iddialar var. Böyle birşey olabilir mi? Olay ortaya çıktıktan sonra ‘TSK itiraf etmek zorunda kaldı’ deniliyor. Asla böyle birşey söz konusu değil. Teğmenin tecrübesizliği, suç işleme durumu ne olursa olsun askeri yargı orada harekete geçti.”
(1 Eylül 2009 mm)
https://birtanem.yetkinforum.com

Nöbette Uyuyan Vatanı Nasıl Korur?
1 sayfadaki 1 sayfası