Fıstığım Benim :)))
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fıstığım Benim :)))

Resmin yok ama neyse :)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. İsmin dilimdeki bin keder Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben..

Bir depo benzin 9 lira ucuzlayacak

YazarMesaj
Koray35
Yönetici
Yönetici
Koray35

Bir depo benzin 9 lira ucuzlayacak Empty
MesajKonu: Bir depo benzin 9 lira ucuzlayacak   Bir depo benzin 9 lira ucuzlayacak Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 10:03 am

EPDK'nın tavan fiyat uygulaması ile 55 litrelik bir depoyu doldurmanın maliyetinin 9,35 TL düşecek olmasına rağmen tüketiciler indirimi yeterli bulmuyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun (EPDK) aldığı tavan fiyat uygulaması doğrultusunda, fiyatların 95 oktan benzin için 3,04 lira, motorin için 2,49 lira, kırsal motorin için de 2,35 lira olması bekleniyor.

95 oktan benzinin litresinin bugün 3,21 lira olduğu ele alındığında 55 litrelik bir depo 176,55 liraya doluyor. Tavan fiyat uygulamasına göre benzinin litresi 3,04 liraya çekildiğinde ise aynı depoyu doldurmanın maliyeti 9,35 lira ucuzlayarak 167,2 liraya düşecek.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, bu indirimin yeterli olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Tavan fiyat uygulaması yapılırken tavan fiyat esas alınmalıdır. Müdahale kararı alındığında 95 oktan benzinin litresi 3,18 liraydı. Litresi 3,25 liraya göre indirimin 21 kuruş olduğu söyleniyor. Denildiği gibi indirim 21 kuruş değil. Müdahale kararının alındığı tarihteki fiyata göre, indirim sadece 14 kuruştur. Yine rakamlarla tüketicileri aldatmaya çalışıyorlar. Ayrıca dikkatlerden kaçan bir durum var.

Bu müdahale sadece 2 ay sürebilecek. Petrol Piyasası Kanunu'na göre EPDK'nın 2 ay müdahale etme kararı var. 2 ay sonra akaryakıt firmaları yine yüksek karlı satışlara dönebilir. Ayrıca daha önce firmaların yüksek karlar ettiği ortaya çıktı. Neden cezai yaptırım uygulanmıyor? Yapılan haksız kazançlar yanlarına kar kaldı.''

Kaya, akaryakıt firmalarının filolara yüzde 8 indirim uyguladığını belirterek, ''Kazanıyorlar ki indirim yapıyorlar. Tüketiciler aslında en büyük filodur. Neden tüketicilere aynı indirimi yapmıyorsun? Filo indirimini genele uygulasalar benzinin litresi 2,95 liraya kadar düşecek. Tavan fiyata çekilmesi halinde bile fiyatların Türkiye gerçeklerine aykırı olduğunu düşünüyoruz'' diye konuştu.
https://birtanem.yetkinforum.com

Bir depo benzin 9 lira ucuzlayacak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İşsiz genç benzin döküp kendini yaktı