Fıstığım Benim :)))
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fıstığım Benim :)))

Resmin yok ama neyse :)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben.. İsmin dilimdeki bin keder Bak yine uyku yok gözümde Zifiriyim bir yerlerde Dur geri döndür beni sende Ölüm olsan götür benide.. İçtiğim şaraptı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim İçtiğim biraydı hayalin Yakar bir cigara biterim Dumanında yitip giderim İçime seni çekerim off Sensiz kötüyüm beterim Çıkmaz sokağın biriyim Öksüz kaldım yetimim ben.. Sönmüş ateşin külüyüm Zindan oldum hapisim ben..

Fransızlara Türkiye Lehine Darbe

YazarMesaj
Koray35
Yönetici
Yönetici
Koray35

Fransızlara Türkiye Lehine Darbe Empty
MesajKonu: Fransızlara Türkiye Lehine Darbe   Fransızlara Türkiye Lehine Darbe Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 11:24 pm

Fransızlara Türkiye Lehine Darbe Fransizlara-turkiye-lehine-darbe_9655_o
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir. ], tanksavar silah sistemlerinin alımına ilişkin bir Fransız firma ile ortaya çıkan hukuki anlaşmazlığa ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada firmanın yükümlülüklerini zamanında yerine getirmediği için sözleşmesinin fesh edildiği belirtilirken, firmanın açtığı tahkim davasının da Türkiye lehine sonuçlandığı ifade edildi.

Tanksavar Silah Sistemlerinin Alımına İlişkin Bir Fransız Firma ile Ortaya Çıkan Hukuki Anlaşmazlık Türkiye Lehine Sonuçlandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklama da şu hususlara dikkat çekildi: "19 bin 200 adet mühimmat ve bin 600 adet silahın ortak üretim yoluyla tedarikine ilişkin MSB ili Fransız MBDA firması arasında yaklaşık 404 milyon Euro'luk bir anlaşma 20 Temmuz 1998 yılında imzalanmıştır. ERYX Projesi, Nisan 2002 tarihinde Savunma Sanayii Müsteşarlığı'na(SSM) devredilmiştir. Proje kapsamında 3 bin 920 adet mühimmat, 623 adet silah teslim alınmış, 121,6 milyon Eurosu (Eskalasyon dahil) teslim alınan malzemenin bedeli olmak üzere, sözleşmenin ödeme şartaları çerçevesinde 282,6 milyon Euro tutarında ödeme yapılmıştır.

MBDA Fransa firmasının teslimat yükümlülüklerini süresi içinde yerine getirememesi sebebiyle, ERYX sözleşmesi SSM tarafından Mayıs 2004 ayında feshedilmiştir. Firma bilahire SSM aleyhine 16 Haziran 2004 tarihinde Uluslarası Ticaret Odası(ICC) nezlinde toplam 450 Milyon Euro taleple tahkim davası açmıştır. Yapılan yargılama neticesinde 21 Temmuz 2009 tarihinde nihai karar verilmiştir. Hakem heyeti MBDA Fransa firmasının esasa münhasır tüm taleplerini reddetmiş, karar Türkiye'nin lehine sonuçlanmıştır

Fransızlara Türkiye Lehine Darbe User_offline
https://birtanem.yetkinforum.com

Fransızlara Türkiye Lehine Darbe
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kriz ve Grip Umreye Darbe Vuracak, Hacı Sayısı Yüzde 40 Azalacak
» Türkiye Krizde Eğlendi!
» 2043 türkiye avrupa hükümdarı olacaktır
» Zune HD yakın gelecekte Avrupa’ya gelmeyecek, Türkiye’yi ise hiç sormayın
» ABD Kapıyı Açtı, Türkiye İsviçre'de Milyar Dolarlık Hesapların İzini Sürebilecek